Založ si blog

Medzitým na Slovensku

  1. Začnime Ficom, pretože áno, je to naša národná celebrita. Dlho sa politológovia dohadovali, či dôvodom, že Ficove oceánske západné vetry prudko zmenili svoj smer a začali duť z východu je iba jeho tradičné oportunistické politikárčenie, alebo ho k východu viaže nejaké materiálnejšie puto. Kauza tovarov s dvojitým použitím túto otázku konečne rozlúskla. Opozičný Fico nikdy nevynechá príležitosť kopnúť si do vlády. Nikdy. Pokiaľ sa v takejto blamáži, ktorá opäť raz poukázala, akou čiernou dierou Európy je Slovensko, celým svojim bytím postavil na stranu vlády, potom je myslím táto otázka zodpovedaná. Ono totiž na rozdiel od amerického servisu (fotečka s americkým prezidentom, dotácie, plné vrecká za nákup F-16 pod.), ruský servis je už celoživotný. Rusom nejde povedať, že ďakujem, ale už vás nepotrebujem.

  2. Ďalší arcibiskup prelomil mlčanie. Je to skoro ako na stránke Priznania kňažských seminaristov. Keď sa vaše myšlienky celé dni točia okolo zdrogovaných homosexuálnych chlapcov, je ťažké držať to celý čas v sebe. A tak povolil vnútorné napätie. Musíte sa vedieť trochu vžiť do kontextu, keď chcete pochopiť. Taký arcibiskup si asi ťažko môže zájsť do krčmy na pivo, nieto ešte do Teplárne. Ako si asi môže taký arcibiskup vedieť predstaviť, ako to vyzerá v Teplárni? Nuž, vyspovedať sa naozaj pomáha, však prečo by si inak boli ľudia kedysi ochotní platiť za odpustky? Ja len dúfam, že tí zdrogovaní homosexuálni chlapci zostali naozaj iba v jeho myšlienkach. Lebo ak nie, tak potom sa nemožno čudovať, že to v kostoloch vyzerá ako na geriatrii.

  3. Kauza Vietnamec na slovenský spôsob: vyšetrovateľ chce kauzu úprimne vyšetriť, a preto požiadal o súčinnosť vietnamské orgány. To dáva logiku, že vietnamské orgány, ktoré únos zosnovali, zorganizovali aj zaplatili, budú mať o súčinnosť a vyšetrenie eminentný záujem. Iba hlúpi Nemci si to dovolili vyšetriť bez vietnamskej súčinnosti. No a tak sa tradične všetci na Slovensku tak veľmi snažia, a zase nič! To musí byť veľmi frustrujúci zážitok pre prokurátorov, vyšetrovateľov aj samotného generálneho, ktorý to zo samej frustrácie radšej zastavil.

  4. Voľby dopadli dobre, to znamená, že ešte to tu fašisti neovládli. Vláda preto musí zintentívniť svoje úsilie v ignorovaní potrieb občanov a ešte viac riešiť svoje osobné malicherné problémy, aby v ďalších voľbách, tých parlamentných, tentokrát už fašisti vyhrali. Protestným hlasom síce svoje problémy nevyriešime, ale aspoň zničíme aj to, čo ešte fungovalo. A to sa vyplatí. Pritom by stačilo tak málo. Dovoliť voliť zahraničným Slovákom. Keby voľby vždy dopadli tak, ako volili zahraniční Slováci, tak za tých 30 rokov už mohlo byť zo Slovenska nie Estónsko či Írsko, ale to sľubované Švajčiarsko. Je preto pochopiteľné, že zahraničných Slovákov nenávidí každá vláda, ktorá tu od revolúcie vládla.

  5. V Amerike sa dnes konajú voľby do Snemovne reprezentantov a Kongresu a podľa prieskumov to vyzerá na víťazstvo Trumpovcov. Trump vsádza na heslo „Amerika na prvom mieste“, čo asi nemusím vysvetľovať čo znamená, pretože u nás to poznáme pod pojmom „Slováci na prvom mieste“. Objavujú sa tam heslá ako „Nebudeme kŕmiť vyžratých Európanov“ alebo „V koho záujme je NATO?“ a „Prečo by sme mali liať peniaze do ochrany Európanov?“ Dá sa preto predpokladať, že tok peňazí a zbraní na Ukrajinu ale aj do Európy vyschne a my konečne dostaneme to, čo chceme – pokoj od Američanov a obchodnú vojnu nielen smerom z východu, ale aj smerom zo západu. A to sa vyplatí.

Uvedomujete si, o čo sa tu hrá?

16.11.2022

Podľa aktuálne známych informácií dopadla na územie členského štátu NATO raketa ruskej výroby. V hre je teda veľmi veľa, a dúfam, že si to páni politici uvedomujú.

Ukrajina nemôže vyhrať

13.11.2022

Šesť bodov, prečo Ukrajina vojnu nikdy nevyhrá: Na rozdiel od Ukrajiny, Rusko má neobmedzené ľudské zdroje. Za každého padnutého Rusa môžu na front poslať 10 Rusov, za každých 10 príde 100, za každých 100 príde tisíc a za každých 100.000 príde milión. Na rozdiel od Ukrajiny, Rusko má stály zdroj neobmedzených príjmov. Ropa, plyn a fosílne palivá budú do sveta [...]

Ani táto práca nie je ľahká

11.11.2022

Mohlo by sa zdať, že internetoví konšpirátori a influenceri si žijú na vysokej nohe a ani sa pri tom nenadrú. Aj táto práca má však veľa úskalí, a číha na nich aj jedna začiatočnícka pasca.

vodič, nehoda, banská bystrica

Vodič pri úteku pred políciou zrazil v Banskej Bystrici troch chodcov

27.01.2023 17:10

Vodič nerešpektoval výzvu polície na zastavenie.

Branislav Gröhling

Pokutovanie neospravedlnených hodín považuje Gröhling za nešťastné riešenie

27.01.2023 16:49

Takzvané „krúžkovné" hnutia OĽaNO zavádza pre mestá a obce povinnosť pokutovať rodičov za 15 neospravedlnených hodín dieťaťa v mesiaci.

Holokaust / Rozette Katsová /

Scholz poukázal na historickú zodpovednosť Nemecka za holokaust

27.01.2023 15:35

"Nezabudli sme na utrpenie šiestich miliónov zavraždených Židov a ani na utrpenie tých, ktorí prežili," uviedol nemecký kancelár v deň pamiatky obetí holokaustu.

počasie, teplo, sanitka, ambulancia, urgentný príjem, nemocnica

Vláda pomôže ambulantnému sektoru 283 miliónmi. Nové poplatky sa nezavedú

27.01.2023 15:20, aktualizované: 16:44

Zdroje sa rozdelia rovnomerne medzi segment všeobecnej ambulantnej starostlivosti a špecializovanej ambulantnej starostlivosti.

masvatko63

Blog

Štatistiky blogu

Počet článkov: 29
Celková čítanosť: 58875x
Priemerná čítanosť článkov: 2030x

Autor blogu

Kategórie