Založ si blog

Uvedomujete si, o čo sa tu hrá?

Nech už teda vyšetrovanie tohto konkrétneho incidentu dopadne s akýmkoľvek výsledkom, je dôležité mať už vopred zodpovedanú otázku, aká by mala byť reakcia NATO v prípade, že to raz bude nepriateľom odpálená raketa.

V prvom rade chcem veriť, že NATO má takéto scenáre už vopred pripravené a už vopred sú aj pripravené postupy, ako zareagovať. Napríklad, pokiaľ to bude jedna zblúdená raketa, budeme reagovať v škále od tohto do tohto, pričom stupeň reakcie v rámci tej škály sa vyberie podľa konkrétnych okolností. V takýchto momentoch sa rozhodne nemôže improvizovať, a už vôbec nie podliehať aktuálnym emóciám politikov ako strach, pomsta alebo politikárčenie. Reakcia musí byť vždy pripravená VOPRED, skôr než udalosť nastane, musí byť pripravená v kľude a s ráciom, a nesmie podliehať emóciám momentu, keď už daná udalosť nastane!

Po druhé, reakcia musí byť vždy primeraná! Ak nepriateľ odpáli jednu raketu, NATO nemôže zničiť celú flotilu, pretože to by bola neprípustná eskalácia. Séria obojstranných eskalácií nakoniec naozaj vedie k tomu, čím tu úmyselne Rusi strašia už od začiatku vojny. Zároveň však reakcia nesmie byť nulová, alebo iba verbálna, pretože to je ešte horšie, ako eskalácia!! Absencia reakcie by bola okamžitým odkrytím kariet v hre, ktorá je založená na tom, že karty protivníka nepoznáme. Je to ako keby ste hrali poker s kartami obrátenými smerom k súperom. Bol by to začiatok konca nielen NATO, ale vlastne akéhokoľvek mnohoštátneho vojenského zoskupenia, vrátane spoločnej európskej obrany a iných projektov. Bolo by to ešte horšie, ako keby v USA vyhral Trump a vystúpil z NATO. Pretože toto zistenie by už bolo nezvratné. Reakciou na vojenský útok môže byť iba vojenský útok, aj keď by to mala byť tiež iba jedna „zblúdená“ raketa do pohraničia.

Po tretie, je prakticky irelevantné, či sa jednalo o omyl, alebo úmysel, pretože to reálne aj tak nemožno preukázať. Čo ak to iba naaranžovali tak, aby to vyzeralo ako omyl? Ako zistíte, ktorá z tých možností je skutočná? Nezistíte, a ani nepotrebujete. Pokiaľ niekto zaútočí na členský štát NATO napriek tomu, že bol mnohonásobne upozorňovaný, aby to ani len neriskoval, tak je to jednoducho útok na členský štát NATO. Bodka.

Nakoniec to najdôležitejšie. Pokiaľ tú raketu odpálili Ukrajinci (je úplne dobre možné, že ešte disponujú starými raketami ruskej výroby), tak sa samozrejme nejedná o útok Ruska na člena NATO. Pokiaľ však niekto ovplyvňuje, alebo sa snaží ovplyvniť vyšetrovanie za účelom deeskalácie, teda zmeniť realitu ruského útoku na neútok, je to ešte horšie ako žiadna reakcia. Toto už by bolo na úrovni Mníchovského diktátu alebo Viedenskej arbitráže. Teda na úrovni „ideme sa po.rať aby sme vyhoveli nepriateľovi.“ To už si nechcem ani predstaviť, aké by to malo následky. Naozaj, ale NAOZAJ dúfam, že toto nie je ten prípad.

Ukrajina nemôže vyhrať

13.11.2022

Šesť bodov, prečo Ukrajina vojnu nikdy nevyhrá: Na rozdiel od Ukrajiny, Rusko má neobmedzené ľudské zdroje. Za každého padnutého Rusa môžu na front poslať 10 Rusov, za každých 10 príde 100, za každých 100 príde tisíc a za každých 100.000 príde milión. Na rozdiel od Ukrajiny, Rusko má stály zdroj neobmedzených príjmov. Ropa, plyn a fosílne palivá budú do sveta [...]

Ani táto práca nie je ľahká

11.11.2022

Mohlo by sa zdať, že internetoví konšpirátori a influenceri si žijú na vysokej nohe a ani sa pri tom nenadrú. Aj táto práca má však veľa úskalí, a číha na nich aj jedna začiatočnícka pasca.

Medzitým na Slovensku

08.11.2022

Celkom tradičný týždeň na Slovensku, keď zas všetci klamú, ale príliš priehľadne, a tým o sebe tradične poodhalili viac, ako keby hovorili pravdu.

vodič, nehoda, banská bystrica

Vodič pri úteku pred políciou zrazil v Banskej Bystrici troch chodcov

27.01.2023 17:10

Vodič nerešpektoval výzvu polície na zastavenie.

Branislav Gröhling

Pokutovanie neospravedlnených hodín považuje Gröhling za nešťastné riešenie

27.01.2023 16:49

Takzvané „krúžkovné" hnutia OĽaNO zavádza pre mestá a obce povinnosť pokutovať rodičov za 15 neospravedlnených hodín dieťaťa v mesiaci.

Holokaust / Rozette Katsová /

Scholz poukázal na historickú zodpovednosť Nemecka za holokaust

27.01.2023 15:35

"Nezabudli sme na utrpenie šiestich miliónov zavraždených Židov a ani na utrpenie tých, ktorí prežili," uviedol nemecký kancelár v deň pamiatky obetí holokaustu.

počasie, teplo, sanitka, ambulancia, urgentný príjem, nemocnica

Vláda pomôže ambulantnému sektoru 283 miliónmi. Nové poplatky sa nezavedú

27.01.2023 15:20, aktualizované: 16:44

Zdroje sa rozdelia rovnomerne medzi segment všeobecnej ambulantnej starostlivosti a špecializovanej ambulantnej starostlivosti.

masvatko63

Blog

Štatistiky blogu

Počet článkov: 29
Celková čítanosť: 58883x
Priemerná čítanosť článkov: 2030x

Autor blogu

Kategórie