Založ si blog

Ukrajina nemôže vyhrať

Šesť bodov, prečo Ukrajina vojnu nikdy nevyhrá:

  1. Na rozdiel od Ukrajiny, Rusko má neobmedzené ľudské zdroje. Za každého padnutého Rusa môžu na front poslať 10 Rusov, za každých 10 príde 100, za každých 100 príde tisíc a za každých 100.000 príde milión.

  2. Na rozdiel od Ukrajiny, Rusko má stály zdroj neobmedzených príjmov. Ropa, plyn a fosílne palivá budú do sveta prúdiť stále. Ukrajina takéto príjmy nemá, alebo iba zanedbateľné, a ešte aj z tých kradnú Rusi. Ak niekto ekonomicky skrachuje, tak to nebude Rusko, ale Ukrajina.

  3. Na rozdiel od Ukrajiny, Rusko má neobmedzený prísun zbraní. Kým do Ruska môžu prúdiť a prúdia všetky druhy zbraní a vojenskej techniky zo všetkých možných krajín ako Irán, Severná Kórea, India, Sýria alebo Bielorusko, ktoré dokopy tvoria možno polovicu svetovej vojenskej sily, do Ukrajiny prúdi iba veľmi obmedzený druh zbraní s veľmi obmedzeným dosahom. Západ skrátka na Ukrajinu uvalil vojenské sankcie a posiela jej iba zbrane s dosahom na územie Ukrajiny. Dokonca jej odmieta ostatné zbrane aj normálne predávať. To súvisí s bodom:

  4. Na rozdiel od Ukrajiny, Rusko má neobmedzené pole pôsobnosti. Kým Ukrajina môže útočiť iba na svojom území, Rusko môže útočiť všade, zo všetkých strán a na čokoľvek a čímkoľvek. Kým Rusko môže ničiť vojenské ciele v hĺbke stoviek kilometrov ukrajinského územia, Ukrajina môže ničiť vojenské ciele iba v hĺbke desiatok kilometrov obsadeného vlastného územia. Rusko ďalej môže ničiť aj nevojenské ciele, ekonomiku, infraštruktúru, civilov. Ukrajinci nemôžu nič z toho Rusom ničiť.

  5. Na rozdiel od Ukrajiny, Rusko má neobmedzené prostriedky vedenia boja. Rusi môžu použiť akúkoľvek zbraň, vrátane chemickej, biologickej či nukleárnej, môžu útočiť na nelegitímne ciele, môžu masovo porušovať ženevské konvencie. Môžu vraždiť civilistov už na základe podozrenia, môžu unášať, zastrašovať, môžu podnikať teroristické útoky. Ruský blok to nijako neovplyvní a krajiny, ktoré Rusku dodávajú zbrane, ekonomickú podporu a pomáhajú obchádzať sankcie svoje správanie nijako nezmenia. Naopak Ukrajina nemôže urobiť nič z toho, pretože by prišla o podporu Západu.

  6. Na rozdiel od Ukrajiny, ruská podpora je trvalá a vždy bude reflektovať aktuálne potreby. Keď bude Rusko potrebovať milión uniforiem, tak desať miliónov severokórejcov ušije milión uniforiem. Nezáleží na tom, či milión kórejcov pri tom zomrie. Na rozdiel od Západu, kde podpora je veľmi krehká, vrtkavá a časovo obmedzená, politici musia reflektovať nálady obyvateľstva a ak sa nálady zmenia, tak zanikne aj podpora. Diktatúra bude mať jednoducho vždy výhodu nad demokraciou.

Toto sú všetko dôvody, prečo z dlhodobého hľadiska Ukrajina nikdy nemôže vojnu vyhrať. Nie je preto nič menšie ako zázrak, ako húževnate dokážu Ukrajinci odolávať polovici vojenskej sily sveta.

Ak by si však Číňania chceli brať z tejto vojny príklad a zaútočiť na Tchajwan, tak si treba uvedomiť, že Tchajwan budú (zrejme) brániť Američania a NATO, a tam už to bude úplne iný príbeh. Verím teda, že čínske elity ešte celkom nestratili kontakt s realitou a neurobia ďaleko väčšiu chybu ako urobil Putin.

Uvedomujete si, o čo sa tu hrá?

16.11.2022

Podľa aktuálne známych informácií dopadla na územie členského štátu NATO raketa ruskej výroby. V hre je teda veľmi veľa, a dúfam, že si to páni politici uvedomujú.

Ani táto práca nie je ľahká

11.11.2022

Mohlo by sa zdať, že internetoví konšpirátori a influenceri si žijú na vysokej nohe a ani sa pri tom nenadrú. Aj táto práca má však veľa úskalí, a číha na nich aj jedna začiatočnícka pasca.

Medzitým na Slovensku

08.11.2022

Celkom tradičný týždeň na Slovensku, keď zas všetci klamú, ale príliš priehľadne, a tým o sebe tradične poodhalili viac, ako keby hovorili pravdu.

vodič, nehoda, banská bystrica

Vodič pri úteku pred políciou zrazil v Banskej Bystrici troch chodcov

27.01.2023 17:10

Vodič nerešpektoval výzvu polície na zastavenie.

Branislav Gröhling

Pokutovanie neospravedlnených hodín považuje Gröhling za nešťastné riešenie

27.01.2023 16:49

Takzvané „krúžkovné" hnutia OĽaNO zavádza pre mestá a obce povinnosť pokutovať rodičov za 15 neospravedlnených hodín dieťaťa v mesiaci.

Holokaust / Rozette Katsová /

Scholz poukázal na historickú zodpovednosť Nemecka za holokaust

27.01.2023 15:35

"Nezabudli sme na utrpenie šiestich miliónov zavraždených Židov a ani na utrpenie tých, ktorí prežili," uviedol nemecký kancelár v deň pamiatky obetí holokaustu.

počasie, teplo, sanitka, ambulancia, urgentný príjem, nemocnica

Vláda pomôže ambulantnému sektoru 283 miliónmi. Nové poplatky sa nezavedú

27.01.2023 15:20, aktualizované: 16:44

Zdroje sa rozdelia rovnomerne medzi segment všeobecnej ambulantnej starostlivosti a špecializovanej ambulantnej starostlivosti.

masvatko63

Blog

Štatistiky blogu

Počet článkov: 29
Celková čítanosť: 58876x
Priemerná čítanosť článkov: 2030x

Autor blogu

Kategórie