Založ si blog

Zdanlivo bezvýznamné divadlo

„Volič je ho.no, volič nevie absolútne nič,“ povedal kedysi na legendárnej nahrávke najmocnejší muž Slovenska. Iste, pokiaľ patríte k niekoľkým percentám vyvolených, obdarených schopnosťou samostatného, a kritického myslenia, tak sa oprávnene pýtate, prečo sú „referendové“ otázky zámerne sporné a napadnuteľné. Lenže ani to ešte nie je podstata veci.


Poďme najprv k tomu jednoduchšiemu. Skúsme uhádnuť motív tohto zámerne zmareného „referenda“. Je to len palica, ktorou Fico bude biť svojho najväčšieho politického nepriateľa v tých voľbách, na ktorých záleží? (teraz rozprávam k tým niekoľkým percentám, takže iste nemusím vysvetľovať, že najväčším nepriateľom nie je Matovič, ani jeho vláda) Alebo je to len ďalší spôsob, ako zostať na očiach médií a tým si vziať späť časť percent ukradnutých mu jeho druhým najväčším politickým nepriateľom?


Iste, už na začiatku pôsobenia Čaputovej mandátu a jej snáh o nadstraníckosť a pozíciu zmierovateľa som upozorňoval, že takéto snahy sú zbytočné, pretože Fico to určite opäť rozpolarizuje, vyhrotí až na dreň kosti a donúti svojich voličov vybrať si stranu. Tiež som sa snažil poukázať na tichú dohodu politikov a médií o neupozorňovaní na inštitút milosti (alebo amnestie ak vám je to milšie) a čo tento inštitút bude znamenať pre Slovensko po roku 2024.


Lenže toto všetko sú otázky síce správne, ale ešte stále nie najpodstatnejšie. Tá správna otázka znie: Prečo je mu to jedno?


Papagáji v koncentrátoch podpriemernosti prezývaných médiami do zblbnutia omieľajú, že Fico sa niekam ponáhľa, Ficovi horí pod zadkom, Fico je zúfalý, Fico potrebuje povaliť vládu za každú cenu! Keby som tie kastráty ešte čítal, tak by som si snáď aj mohol myslieť, že Ficovi zostáva pár mesiacov.


Tak ešte raz. Prečo je mu to jedno? Prečo prezidentské voľby 2024 sú pre neho dôležitejšie, ako predčasné voľby 2023? Prečo podržať menšinovú Matovičovu vládu je pre neho výhodnejšie ako povaliť vládu, či už väčšinovú alebo menšinovú (opäť, prihováram sa k mysliacim bytostiam, takže nepochybujem, že chápete že žiadny človek, dokonca ani Matovič, by nešiel do menšinovej vlády, keby to nemal kryté). Koľkí z nás vedia alebo vedeli, že prezidentské aj parlamentné voľby sa budú konať v ten istý mesiac toho istého roka a koľkí z nás vedia, prečo je táto ozátka podstatná?


Nuž dobre, pre istotu, lebo čítajú to zrejme aj začínajúci pozorovatelia politiky: Ficova podpora samozrejme nebude priama. Volá sa to proxy. Iná strana bude robiť tú robotu. Veď… nie je to zas TAK zložité, či? No dobre, tak už to konečne vypľujem. Úradnícka vláda sa to volá. To je to, o čo tu ide.

Uvedomujete si, o čo sa tu hrá?

16.11.2022

Podľa aktuálne známych informácií dopadla na územie členského štátu NATO raketa ruskej výroby. V hre je teda veľmi veľa, a dúfam, že si to páni politici uvedomujú.

Ukrajina nemôže vyhrať

13.11.2022

Šesť bodov, prečo Ukrajina vojnu nikdy nevyhrá: Na rozdiel od Ukrajiny, Rusko má neobmedzené ľudské zdroje. Za každého padnutého Rusa môžu na front poslať 10 Rusov, za každých 10 príde 100, za každých 100 príde tisíc a za každých 100.000 príde milión. Na rozdiel od Ukrajiny, Rusko má stály zdroj neobmedzených príjmov. Ropa, plyn a fosílne palivá budú do sveta [...]

Ani táto práca nie je ľahká

11.11.2022

Mohlo by sa zdať, že internetoví konšpirátori a influenceri si žijú na vysokej nohe a ani sa pri tom nenadrú. Aj táto práca má však veľa úskalí, a číha na nich aj jedna začiatočnícka pasca.

polícia praha policie

V parku v Prahe našli tri mŕtve osoby

26.11.2022 19:50, aktualizované: 20:55

Tri mŕtve osoby našli v sobotu okoloidúci pri cyklochodníku v parku na ulici K Sedlišti v pražskej štvrti Čakovice.

rusko, vojna, ukrajina, summit

Na výročie stalinského hladomoru Ukrajina spustila program na vývoz obilia do chudobných krajín Afriky a Ázie

26.11.2022 17:26, aktualizované: 20:25

Medzinárodný program má zabezpečiť dodávky ukrajinského obilia do najchudobnejších krajín.

Zuzana Čaputová, spojené voľby

Prezidentka Čaputová sa zapojila do prípravy balíčkov v sociálnej výdajni v Bratislave

26.11.2022 16:52

Hlava štátu tiež darovala potraviny a hygienické potreby.

Bielorusko, minister zahraničných vecí, Vladimir Makei, Uladzimir Makej

Bieloruský minister zahraničných vecí Makej náhle zomrel

26.11.2022 16:47

V pondelok sa mal stretnúť so svojím ruským rezortným kolegom Sergejom Lavrovom.

masvatko63

Blog

Štatistiky blogu

Počet článkov: 29
Celková čítanosť: 57061x
Priemerná čítanosť článkov: 1968x

Autor blogu

Kategórie