Založ si blog

Dúfam, že nás nikto nepozoruje

V starej indickej múdrosti sa hovorí, že keď umiera anjel, vedia o tom iba jeho najbližší, ale keď umiera diabol, je hore nohami celý svet. Je možné, že svetielka sprevádzajúce politickú smrť jedného pozemšťana bude vidno aj z Neptúnu, ale o tom nech sa hádajú špecialisti. Mňa zaujíma história a poučenia z nej.


Kto sa zaujímal o „špeciálnu etnickú operáciu“ druhej svetovej vojny, alebo si trebárs trúfol na Smrt je mým řemeslem od R. Merleho (zameraná na inteligentnejších čitateľov), ten vie, že splynovať a predovšetkým spopolniť stodvadsaťtisíc ľudí mesačne v jednom bloku táborov bola nadľudská úloha, s ktorou si lámali hlavu najlepší inžinieri doby. Jednak bolo potrebné zabezpečiť hladký priebeh plynovania, takže charakter „hygienických zariadení“ v tábore musel zostať prísne stráženým tajomstvom. Omnoho ťažšou úlohou alebo bolo spaľovanie mŕtvol, pretože vtedajší odborníci z fachu dobre vedeli, koľko tuku v priemere zostane z jedného (na kosť vychudnutého) ľudského tela. Môže sa to zdať málo, ale vynásobte to x 100.000 za mesiac a narazíte na rovnaký problém ako najlepší inžinieri vtedajšej doby. Spálený tuk bol sakramentský problém. Smrad, ktorý bolo cítiť na okresy ďaleko, bol pritom tým najmenším problémom. Však si o tom prečítajte niečo. Je treba sa do tých chudákov Nemcov vcítiť. Väčšina z manažérov kvôli tomu celé noci nespala, a niektorí sa od stresu, chúďatá, dokonca vešali. Splniť Hitlerove limity bolo skrátka nadľudské.


Hitler bol skrátka megalomán, ktorý chcel príliš veľa za príliš krátku dobu. Pritom keby sa bol narodil o 100 rokov neskôr, mohol si vziať historické poučenie od jedného Rusa. NAČO PLYNOVAŤ MENŠINY, KEĎ ICH MÔŽEM POSLAŤ POD DELÁ? Však ich potom pozbierajú, pozhřňajú a zoškrabkajú Ukrajinci. Územia je dosť, a keby nebolo, tak sa spravia poschodové hroby ako na židovských cintorínoch. Podstatné však je, že sa to všetko udeje na ukrajinskom území. Putinove ruky zostanú čisté a moskovská smotánka nebude musieť ňuchať tie smrady miliónov litrov spáleného ľudského oleja.

Nech si o Putinovi myslíme čokoľvek, nikto nemôže poprieť, že je to génius. Dvadsať rokov pumpoval do bohatej Európy bohatstvo Ruska za zlomok trhovej ceny, bilióny a bilióny Eur, a zatiaľ čo sa Európa topila v bohatstve sponzorovanom Moskvou, žltý, šikmooký či eskimák snívali o budúcnosti pre svoje deti, netušiac, že v Kremli už je dávno rozhodnuté, že žiadne deti pre žltého, šikmookého či eskimáka nebudú. Citlivejšej povahe by bolo možno aj ľúto, ako ochotne sa teliatka, čo nikdy nepoznali život, ženú na porážku.

Uvedomujete si, o čo sa tu hrá?

16.11.2022

Podľa aktuálne známych informácií dopadla na územie členského štátu NATO raketa ruskej výroby. V hre je teda veľmi veľa, a dúfam, že si to páni politici uvedomujú.

Ukrajina nemôže vyhrať

13.11.2022

Šesť bodov, prečo Ukrajina vojnu nikdy nevyhrá: Na rozdiel od Ukrajiny, Rusko má neobmedzené ľudské zdroje. Za každého padnutého Rusa môžu na front poslať 10 Rusov, za každých 10 príde 100, za každých 100 príde tisíc a za každých 100.000 príde milión. Na rozdiel od Ukrajiny, Rusko má stály zdroj neobmedzených príjmov. Ropa, plyn a fosílne palivá budú do sveta [...]

Ani táto práca nie je ľahká

11.11.2022

Mohlo by sa zdať, že internetoví konšpirátori a influenceri si žijú na vysokej nohe a ani sa pri tom nenadrú. Aj táto práca má však veľa úskalí, a číha na nich aj jedna začiatočnícka pasca.

polícia praha policie

V parku v Prahe našli tri mŕtve osoby

26.11.2022 19:50, aktualizované: 20:55

Tri mŕtve osoby našli v sobotu okoloidúci pri cyklochodníku v parku na ulici K Sedlišti v pražskej štvrti Čakovice.

rusko, vojna, ukrajina, summit

Na výročie stalinského hladomoru Ukrajina spustila program na vývoz obilia do chudobných krajín Afriky a Ázie

26.11.2022 17:26, aktualizované: 20:25

Medzinárodný program má zabezpečiť dodávky ukrajinského obilia do najchudobnejších krajín.

Zuzana Čaputová, spojené voľby

Prezidentka Čaputová sa zapojila do prípravy balíčkov v sociálnej výdajni v Bratislave

26.11.2022 16:52

Hlava štátu tiež darovala potraviny a hygienické potreby.

Bielorusko, minister zahraničných vecí, Vladimir Makei, Uladzimir Makej

Bieloruský minister zahraničných vecí Makej náhle zomrel

26.11.2022 16:47

V pondelok sa mal stretnúť so svojím ruským rezortným kolegom Sergejom Lavrovom.

masvatko63

Blog

Štatistiky blogu

Počet článkov: 29
Celková čítanosť: 57058x
Priemerná čítanosť článkov: 1968x

Autor blogu

Kategórie