Založ si blog

Putin je chyba v Matrixe

Na začiatku je vždy korupcia. Toto je vždy a všade rovnaké. Rovnaké vzorce, rovnaké postupy, rovnaké reči a politické ťahy. Rozdiely vznikajú až v pokračovaní. Jedinou premennou v tomto vzorci je ochota spoločnosti tolerovať korupciu a následne nevyhnutné oslabovanie štátu. Práve táto ochota rozhoduje o tom, kde nastane stopka (Slovensko), a kde naopak ďalšia monopolizácia moci a rozklad štátu (Maďarsko). Spiatočka už samozrejme nie je možná, pretože by znamenala ohrozenie osobnej slobody dotknutého politika. Politika, ktorý je už dávno vydieraný tými, ktorí sú sami vydieraní.


Toto pojednanie však nemá byť o tom, v akom osobnom pekle sa škvaria politici, ktorí odmietajúc sa poučiť z histórie, v mene svojej slabosti uzatvárajú zmluvu s diablom. Mojim záujmom teraz nie sú osobné problémy hlúpych slabochov. Mojim záujmom je pozrieť sa na veci z nadhľadu. A keď sa na to pozrieme z nadhľadu, tak vidíme, že perfektne desaťročia fungujúci systém v Rusku bol jedným jediným ťahom jednej ruky zničený.


Namazaný stroj fungoval vynikajúco. Dokonalý a nezničiteľný systém. Kto ešte stále nedokáže doceniť skoro nadpozemsky dokonalú prácu Putina v kreovaní tohto systému, nech si prečíta môj predchádzajúci článok. Nikde na svete nie je oligarchia bohatšia v pomere k veľkosti a ekonomickému výtlaku svojej krajiny. Nikde na svete sa oligarchia necítila bezpečnejšie. A nikde na svete neexistovala menšia šanca politického prevratu, než v Rusku. Ak nás raz v budúcnosti prídu študovať mimozemšťania, Putinov režim bude svietiť pri kolónke dokonalosť.


Lenže nebol by to príbeh, keby niekde nenastal zvrat. A pôvodcom tejto dramatickej zápletky nie je nič iné, ako hlava V. V. Putina. Po čom ešte môže túžiť človek, ktorý už dostal všetko, po čom kedy čo len mohol túžiť? Akákoľvek žena, na ktorú si ukáže. Alebo dievča. Alebo tisíc dievčat naraz. Majetok väčší než zvyšok ľudstva dokopy. Moc taká, o akej si istý slovenský Robert netrúfol snívať ani v najdivokejších snoch. Po čom ešte sa dá túžiť? Čo ešte nemá???


Ale samozrejme. Netvárte sa, že to neviete. Uznanie. Nie, nehovorím o uznaní Orbána, Danka alebo inej pakáže, ktorou Putin zhlboka opovrhuje. Jemu chýba uznanie jediných, ktorých vníma ako rovnocenných. Američanov.


A toto je to jediné, čo sa mu s celým svojim majetkom, mocou a dokonalým politickým príbehom nepodarilo získať. Lenže Systém môže osrať nejakých Američanov. Systém zaujímajú iba prachy, moc a štetky. Vždy to tak bolo, a vždy to tak malo byť. Nikto, ale naozaj nikto nečakal, že jediná neodbytná škvrnka v jeho kariére, jediná vráska na čele Putina dokáže časom zájsť až tak ďaleko. Nikto nečakal, že najdokonalejší a najmocnejší systém na svete padne na niečom tak neuveriteľne triviálnom.


Nacionalistická, xenofóbna či fašistická ideológia bola VŽDY len nástrojom, ako sa dostať k moci, prachom a štetkám. Žiadny politik od počiatku ľudstva týmto veciam samozrejme neveril. Rovnako ako žiadny cirkevný hodnostár v stredoveku v skutočnosti neveril na čarodejnice.


Politici tieto ideológie iba prezentujú, lebo je to najľahšia cesta, ako získať najlacnejších voličov. Voličov, ktorí sú tak lacní, že od svojich politikov nepožadujú vôbec nič, iba reči. Získavať priazeň voličov ideológiou bola odjakživa najľahšia a najlacnejšia cesta, a preto je na tomto poli tak obrovská konkurencia. Ale nikto, naozaj NIKTO, ani Kotleba, ani Orbán, ani Žirinovskij týmto veciam naozaj neverili, a už vôbec neboli ochotní kvôli nim obetovať čo len jedno promile svojho majetku, alebo jeden skrivený vlások na hlave.


Nikto nikdy nečakal, že týmto ideologiám reálne uverí nejaký politik. Pán Boh musí mať naozaj zvrátený zmysel pre humor, pretože im uveril zrovna najmocnejší politik na svete.Uvedomujete si, o čo sa tu hrá?

16.11.2022

Podľa aktuálne známych informácií dopadla na územie členského štátu NATO raketa ruskej výroby. V hre je teda veľmi veľa, a dúfam, že si to páni politici uvedomujú.

Ukrajina nemôže vyhrať

13.11.2022

Šesť bodov, prečo Ukrajina vojnu nikdy nevyhrá: Na rozdiel od Ukrajiny, Rusko má neobmedzené ľudské zdroje. Za každého padnutého Rusa môžu na front poslať 10 Rusov, za každých 10 príde 100, za každých 100 príde tisíc a za každých 100.000 príde milión. Na rozdiel od Ukrajiny, Rusko má stály zdroj neobmedzených príjmov. Ropa, plyn a fosílne palivá budú do sveta [...]

Ani táto práca nie je ľahká

11.11.2022

Mohlo by sa zdať, že internetoví konšpirátori a influenceri si žijú na vysokej nohe a ani sa pri tom nenadrú. Aj táto práca má však veľa úskalí, a číha na nich aj jedna začiatočnícka pasca.

vodič, nehoda, banská bystrica

Vodič pri úteku pred políciou zrazil v Banskej Bystrici troch chodcov

27.01.2023 17:10

Vodič nerešpektoval výzvu polície na zastavenie.

Branislav Gröhling

Pokutovanie neospravedlnených hodín považuje Gröhling za nešťastné riešenie

27.01.2023 16:49

Takzvané „krúžkovné" hnutia OĽaNO zavádza pre mestá a obce povinnosť pokutovať rodičov za 15 neospravedlnených hodín dieťaťa v mesiaci.

Holokaust / Rozette Katsová /

Scholz poukázal na historickú zodpovednosť Nemecka za holokaust

27.01.2023 15:35

"Nezabudli sme na utrpenie šiestich miliónov zavraždených Židov a ani na utrpenie tých, ktorí prežili," uviedol nemecký kancelár v deň pamiatky obetí holokaustu.

počasie, teplo, sanitka, ambulancia, urgentný príjem, nemocnica

Vláda pomôže ambulantnému sektoru 283 miliónmi. Nové poplatky sa nezavedú

27.01.2023 15:20, aktualizované: 19:05

Zdroje sa rozdelia rovnomerne medzi segment všeobecnej ambulantnej starostlivosti a špecializovanej ambulantnej starostlivosti.

masvatko63

Blog

Štatistiky blogu

Počet článkov: 29
Celková čítanosť: 58886x
Priemerná čítanosť článkov: 2031x

Autor blogu

Kategórie