Založ si blog

Európa sa správa ako feťák

Pre drogovo závislého je príznačné, že nedokáže ovládať svoje konanie. Racionálne síce chápe, že závislosť od drog bude mať extrémne deštruktívny vplyv na všetky oblasti jeho života, zdravie, výzor, financie, vzťahy, psychiku, bezpečnosť aj rodinu, ale emocionálne tomu skrátka nedokáže odolať.


Pokiaľ tu máme historické zdražovanie potravín a nástup početných hladomorov vo svete už vtedy, keď len časť dodávok obilia z Ukrajiny je prerušená, čo nastane, keď sa zastavia dodávky všetky? A nerobme si žiadne ilúzie, že ak Putin Ukrajinu získa, nebude túto kľúčovú svetovú závislosť tvrdo využívať vo svoj prospech. Stačí sa pozrieť, akú hanbu nám predvádzajú v priamom prenose Nemci kvôli čiastočnej ruskej závislosti na energiách. A to sú „len“ energie. Navyše energie, ktoré sa dajú nahradiť. Skúste si potom predstaviť, čo by sa dialo pri potravinách.


Ja jednoducho odmietam uveriť, že Európa si ešte ani dnes rozumovo neuvedomuje, že sa tu hrá o nové svetové usporiadanie. O novú históriu. O koniec toho 70 rokov trvajúceho obdobia mieru a prosperity v Európe, ktoré sme už považovali za takú samozrejmosť, že sa tu reálne začalo debatovať o štvordňovom pracovnom týždni, toaletách či rovno olympijských hrách pre tretie, štvrté, x-té pohlavie a podobných nebotyčných sprostostiach.


Ja som si istý, že Európa si rozumovo uvedomuje koniec, ktorý je už tak nebezpečne blízko. Ale ako feťák, odmieta čeliť realite. Namiesto toho si pichá ďalšiu dávku ilúzií, ignorancie a nezáujmu a tvári sa, že keď si zakryje oči, tak všetky problémy zázračne zmiznú. A čím je koniec bližšie, tým väčšiu dávku si musí vstreknúť.


A tak Európania hltajú správy stále viac odtrhnuté od reality a médiá im ich vďačne servírujú. Všade čítame, ako sa ruská armáda priam už rozpadá, vojaci už nemajú čo jesť, Rusom došli zbrane, pritom priebeh vojny je od začiatku až do dneska stále rovnaký: Rusi pomaličky hltajú Ukrajinu kúsok po kúsku a páchajú pri tom nepredstaviteľné zverstvá. A Ukrajinci sa nemôžu ani vzdať, lebo to čo bude nasledovať v ruskej okupácii, je ešte horšie peklo než smrť.


A potom tu čítam tie stupídne analýzy, aký je Putin hlupák, že vojnu do posledného momentu tajil, a tajil to až tak dobre, že prekvapil aj vlastných generálov. Samozrejme že to tajil! Skúste si predstaviť, ako by asi tak mohol zaútočiť, keby Európa aj Ukrajina mali čas sa pripraviť?! To, že nás všetkých dokonale zaskočil, nie je žiadna hlúposť ani šialenstvo. Aspoň nie Putinove. Je to šialenstvo naše. Pretože ako feťák sme otupovali všetky svoje zmysly až do takej miery, že sme stratili schopnosť vnímať realitu. A podľa toho čo vidím na európskych summitoch, tak feťáci si to veselo pichajú ďalej.


A tak pre vás nemám pozitívne správy. Ak sa Európania veľmi rýchlo nespamätajú, čaká nás zánik západnej civilizácie.

Práve píšeme učebnice dejepisu

03.03.2024

Zem je (takmer) guľatá. Avšak keď stojíme na zemi, tak je to (takmer) nemožné spozorovať. Až keď vystúpime do veľkej výšky niekoľkých desiatok kilometrov, sme schopní ľudským okom rozpoznať najmiernejšie zakrivenie Zeme. Na zemi nám totiž chýba potrebný nadhľad, a to nás po státisíce rokov viedlo k mylnému záveru. No a podobne je to so zmenou. Veľké historické [...]

Ukrajina nikdy nebude členom NATO

10.07.2023

Toto sú najčastejšie argumenty, ktoré medzi politikmi zaznievajú, prečo na nadchádzajúcom summite NATO nemôžu dať Ukrajine žiadne garancie, ani sa nijamým formálnym spôsobom zaviazať, že Ukrajina raz bude členom NATO: A) Nemôžme Ukrajinu prijať do NATO, lebo Ukrajina je vo vojne s Ruskom a to by znamenalo, že aj NATO bude musieť vyhlásiť vojnu Rusku. B) Keby sme prijali [...]

Uvedomujete si, o čo sa tu hrá?

16.11.2022

Podľa aktuálne známych informácií dopadla na územie členského štátu NATO raketa ruskej výroby. V hre je teda veľmi veľa, a dúfam, že si to páni politici uvedomujú.

UNB / Kramáre / Nemocnica / Urgentný príjem /

Pacient napadol v nemocnici na Kramároch iného pacienta a dvoch zdravotníkov

23.06.2024 11:33, aktualizované: 12:39

Hovorkyňa UNB Eva Kliská ozrejmila, že rodina útočníka sa telefonicky vyhráža fyzickou likvidáciou personálu v nemocnici na Kramároch.

Fico

Prieskum SANEP: Najdôveryhodnejším predsedom strany je Fico, Šimečka má odstup

23.06.2024 11:30

Dôveryhodnosť predsedov politických strán odráža popularitu ich strán.

parlament, NR SR

Prieskum SANEP: Sedem strán v parlamente, Smer na čele. Matovič bez kresiel

23.06.2024 11:15

Prieskum preferencií z polovice júna od SANEP-u favorizuje Smer, ktorý si udržuje mierny niekoľkopercentný odstup pred Progresívnym Slovenskom.

masvatko63

Blog

Štatistiky blogu

Počet článkov: 31
Celková čítanosť: 67838x
Priemerná čítanosť článkov: 2188x

Autor blogu

Kategórie