Založ si blog

Všetko najlepšie

Po spackanej akcii na Putinovho Goebbelsa parádny úspech. Zničiť takú masívnu železobetónovú konštrukciu, a ako bonus presne v okamžiku keď okolo prechádzal vlak napakovaný výbušnými zmesami, to chcelu poriadnu dávku plánovania. Murphy tentokrát nezaúradoval, alebo iba čiastočne. Mám teda vlastný návrh, ktorý by som rád pridal do pléna.


Som teraz videl fotku zas nejakej krásnej lodičky oligarchu ako si pokojne kotví v Hong Kongu. No nebolo by jej krajšie v niektorom z európskych prístavov? Navrhujem vytvoriť malý efektívny tím, ktorý týmto oligarchom tieto loďky nachvíľu preberie a následne zakotví práve v európskych prístavoch. Alebo prístavoch ktoréhokoľvek štátu, kde sa dodržiavajú sankcie. Keď už sa chcú oligarchovia pokojne premávať po svetových vodách akoby sa nechumelilo, tak nech si aspoň zaplatia poriadne vyzbrojenú ochranku.


Otázka do pléna znie, na kom sa teraz pomstí Putin, keď na ukrajinských civilistoch sa mstí každý deň? Podľa logiky by sa mal mstiť Európanom. Konkrétne Nemcom. Prečo práve Nemcom? No lebo tam zavetril najväčšiu slabosť a váhavosť. Možno bude stačiť už iba jeden krásne fotogenický teroristický útok a nemeckí politici povedia ukrajincom „No no no, už žiadne akcie.“ Ale necítil by som sa priveľmi bezpečne ani ako inšpektor MAAE v Záporožsku. Je otázne, či Putin bude mať toľko slušnosti, že pred zásahom na elektráreň ich požiada aby miesto opustili?

Uvedomujete si, o čo sa tu hrá?

16.11.2022

Podľa aktuálne známych informácií dopadla na územie členského štátu NATO raketa ruskej výroby. V hre je teda veľmi veľa, a dúfam, že si to páni politici uvedomujú.

Ukrajina nemôže vyhrať

13.11.2022

Šesť bodov, prečo Ukrajina vojnu nikdy nevyhrá: Na rozdiel od Ukrajiny, Rusko má neobmedzené ľudské zdroje. Za každého padnutého Rusa môžu na front poslať 10 Rusov, za každých 10 príde 100, za každých 100 príde tisíc a za každých 100.000 príde milión. Na rozdiel od Ukrajiny, Rusko má stály zdroj neobmedzených príjmov. Ropa, plyn a fosílne palivá budú do sveta [...]

Ani táto práca nie je ľahká

11.11.2022

Mohlo by sa zdať, že internetoví konšpirátori a influenceri si žijú na vysokej nohe a ani sa pri tom nenadrú. Aj táto práca má však veľa úskalí, a číha na nich aj jedna začiatočnícka pasca.

Jaroslav Spišiak

Zmenilo sa to, že sa nezmenilo nič. Spišiak ide do politiky, preslávili ho viaceré výroky

29.03.2023 15:08

Bývalého policajného prezidenta sprevádza síce povesť bojovníka proti mafii, ale aj človeka, ktorý často hovoril rýchlejšie, ako myslel.

NATO, Severoatlantická aliancia

Maďari majú tri dôvody, prečo zatiaľ Švédov nevpustili do NATO

29.03.2023 14:52

Maďarský parlament doposiaľ neschválil vstup Švédska do Severoatlantickej aliancie z troch príčin, povedal hovorca vlády Zoltán Kovács.

kral Karol III

Britský kráľ Karol III. je prvýkrát za hranicami, v Berlíne ho privítali salvou

29.03.2023 14:39

Lietadlo s britským monarchom Karolom III. pristálo v Berlíne, kde začne svoju prvú štátnu návštevu od nástupu na trón.

Jaroslav Naď

Naď: Grant z USA by chcel rezort obrany použiť aj na obrnené vozidlá Oshkosh JLTV

29.03.2023 14:00

Čaká sa ešte na oficiálnu ponuku zo strany USA.

masvatko63

Blog

Štatistiky blogu

Počet článkov: 29
Celková čítanosť: 60414x
Priemerná čítanosť článkov: 2083x

Autor blogu

Kategórie