Založ si blog

Všetko najlepšie

Po spackanej akcii na Putinovho Goebbelsa parádny úspech. Zničiť takú masívnu železobetónovú konštrukciu, a ako bonus presne v okamžiku keď okolo prechádzal vlak napakovaný výbušnými zmesami, to chcelu poriadnu dávku plánovania. Murphy tentokrát nezaúradoval, alebo iba čiastočne. Mám teda vlastný návrh, ktorý by som rád pridal do pléna.


Som teraz videl fotku zas nejakej krásnej lodičky oligarchu ako si pokojne kotví v Hong Kongu. No nebolo by jej krajšie v niektorom z európskych prístavov? Navrhujem vytvoriť malý efektívny tím, ktorý týmto oligarchom tieto loďky nachvíľu preberie a následne zakotví práve v európskych prístavoch. Alebo prístavoch ktoréhokoľvek štátu, kde sa dodržiavajú sankcie. Keď už sa chcú oligarchovia pokojne premávať po svetových vodách akoby sa nechumelilo, tak nech si aspoň zaplatia poriadne vyzbrojenú ochranku.


Otázka do pléna znie, na kom sa teraz pomstí Putin, keď na ukrajinských civilistoch sa mstí každý deň? Podľa logiky by sa mal mstiť Európanom. Konkrétne Nemcom. Prečo práve Nemcom? No lebo tam zavetril najväčšiu slabosť a váhavosť. Možno bude stačiť už iba jeden krásne fotogenický teroristický útok a nemeckí politici povedia ukrajincom „No no no, už žiadne akcie.“ Ale necítil by som sa priveľmi bezpečne ani ako inšpektor MAAE v Záporožsku. Je otázne, či Putin bude mať toľko slušnosti, že pred zásahom na elektráreň ich požiada aby miesto opustili?

Práve píšeme učebnice dejepisu

03.03.2024

Zem je (takmer) guľatá. Avšak keď stojíme na zemi, tak je to (takmer) nemožné spozorovať. Až keď vystúpime do veľkej výšky niekoľkých desiatok kilometrov, sme schopní ľudským okom rozpoznať najmiernejšie zakrivenie Zeme. Na zemi nám totiž chýba potrebný nadhľad, a to nás po státisíce rokov viedlo k mylnému záveru. No a podobne je to so zmenou. Veľké historické [...]

Ukrajina nikdy nebude členom NATO

10.07.2023

Toto sú najčastejšie argumenty, ktoré medzi politikmi zaznievajú, prečo na nadchádzajúcom summite NATO nemôžu dať Ukrajine žiadne garancie, ani sa nijamým formálnym spôsobom zaviazať, že Ukrajina raz bude členom NATO: A) Nemôžme Ukrajinu prijať do NATO, lebo Ukrajina je vo vojne s Ruskom a to by znamenalo, že aj NATO bude musieť vyhlásiť vojnu Rusku. B) Keby sme prijali [...]

Uvedomujete si, o čo sa tu hrá?

16.11.2022

Podľa aktuálne známych informácií dopadla na územie členského štátu NATO raketa ruskej výroby. V hre je teda veľmi veľa, a dúfam, že si to páni politici uvedomujú.

UNB / Kramáre / Nemocnica / Urgentný príjem /

Pacient napadol v nemocnici na Kramároch iného pacienta a dvoch zdravotníkov

23.06.2024 11:33, aktualizované: 12:39

Hovorkyňa UNB Eva Kliská ozrejmila, že rodina útočníka sa telefonicky vyhráža fyzickou likvidáciou personálu v nemocnici na Kramároch.

Fico

Prieskum SANEP: Najdôveryhodnejším predsedom strany je Fico, Šimečka má odstup

23.06.2024 11:30

Dôveryhodnosť predsedov politických strán odráža popularitu ich strán.

parlament, NR SR

Prieskum SANEP: Sedem strán v parlamente, Smer na čele. Matovič bez kresiel

23.06.2024 11:15

Prieskum preferencií z polovice júna od SANEP-u favorizuje Smer, ktorý si udržuje mierny niekoľkopercentný odstup pred Progresívnym Slovenskom.

masvatko63

Blog

Štatistiky blogu

Počet článkov: 31
Celková čítanosť: 67839x
Priemerná čítanosť článkov: 2188x

Autor blogu

Kategórie