Založ si blog

Úmrtí je príliš málo

Uzávierka na návrhy pre Nobelovu cenu mieru už dávno vypršala, ale prečo by sme sa mali riadiť pravidlami? Keď sme sa raz rozhodli, že Zelenskému nanútime Nobelovu cenu, tak mu ju skrátka nanútime stoj čo stoj! Aj keby mal byť mŕtvy! Dokonca ani on, s odvahou na rozdávanie, si netrúfne poslať nás s tou cenou kade ľahšie. Len nás mrzí, že neumrelo viac Ukrajincov. To by sa udeľovala akosi ľahšie.


Poďme sa teda postarať, aby ich umrelo viac. Bulharská a grécka vláda inteligentne už preventívne vyhlásili, že žiadnu protivzdušnú obranu Ukrajine neposkytnú. Veď čo keby im Američania nebodaj poskytli náhradu, a ešte kvalitnejšiu? To by sa potom odmietalo ťažšie a hlavne trápnejšie pred svojim ľudom. Treba to kategoricky odmietnuť už teraz a nedať šancu Američanom ani vyjednať náhradu.


Slovensko sa zo slušnosti aspoň tvári, že je ochotné Ukrajine poskytnúť protivzdušnú obranu, čo sa cení. Pekné gesto. Asi tak pekné, ako návšteva českého premiéra v Kyjeve. V mimoriadne nabitom európskom rebríčku gest a rečí sa Slovensko posunulo opäť vyššie. Samozrejme, tú obranu v skutočnosti neposkytne. V Európskej únii platí mimoriadne prísny zákaz poskytovať Ukrajincom protivzdušnú podporu v akejkoľvek forme a porušenie tohto zákazu sa tvrdo trestá.


Je totiž treba dôsledne zabiť všetkých civilistov, aby si nemal kto pamätať, že Európa 70 rokov po páde nacizmu stále prísne na strane nacizmu. Bohužiaľ, Putin je tak neschopný, že hrozí, že Európa svoj boj prehrá. Stačí sa pozrieť na hrozivo stúpajúcu frekvenciu vyhrážok jadrovými zbraňami. Už to nie je len zásah NATO, už ich použije aj ofenzívne na Ukrajinu ak sa nevzdá, dokonca ich už zhodí aj na štáty, ktoré zaviedli na sankcie.


Putinove myšlienky sa dostali do známeho uzavretého kruhu v ktorom sa dokola ako je deň dlhý točí už len jediná myšlienka: pomsta! Pomsta! Pomsta! Krv! Jadrové zbrane! Jadrové zbrane! Pomsta! Jadrové zbrane! Pomsta!


A takto stále dokolečka. Nie je na nič iné schopný myslieť, iba na svoje jadrové zbrane. Je to jeho magické zaklínadlo, jeho jediný partner, jediná myšlienka, jediný zmysel. A tak, keď už čoskoro jediným dôvodom na zhodenie atómovej bomby v Európe bude, že sa nejaký európsky politik krivo pozrel na Putina, budeme mať ešte pár minút na to, aby sme si mohli zafrflať pravdu: že sme premeškali všetky príležitosti Putina zastaviť, keď bol ešte čas. Tak sme sa toho báli, až sa nám to nakoniec splnilo. Tak dopadnú národy, ktoré sa nechcú učiť z histórie.

Práve píšeme učebnice dejepisu

03.03.2024

Zem je (takmer) guľatá. Avšak keď stojíme na zemi, tak je to (takmer) nemožné spozorovať. Až keď vystúpime do veľkej výšky niekoľkých desiatok kilometrov, sme schopní ľudským okom rozpoznať najmiernejšie zakrivenie Zeme. Na zemi nám totiž chýba potrebný nadhľad, a to nás po státisíce rokov viedlo k mylnému záveru. No a podobne je to so zmenou. Veľké historické [...]

Ukrajina nikdy nebude členom NATO

10.07.2023

Toto sú najčastejšie argumenty, ktoré medzi politikmi zaznievajú, prečo na nadchádzajúcom summite NATO nemôžu dať Ukrajine žiadne garancie, ani sa nijamým formálnym spôsobom zaviazať, že Ukrajina raz bude členom NATO: A) Nemôžme Ukrajinu prijať do NATO, lebo Ukrajina je vo vojne s Ruskom a to by znamenalo, že aj NATO bude musieť vyhlásiť vojnu Rusku. B) Keby sme prijali [...]

Uvedomujete si, o čo sa tu hrá?

16.11.2022

Podľa aktuálne známych informácií dopadla na územie členského štátu NATO raketa ruskej výroby. V hre je teda veľmi veľa, a dúfam, že si to páni politici uvedomujú.

UNB / Kramáre / Nemocnica / Urgentný príjem /

Pacient napadol v nemocnici na Kramároch iného pacienta a dvoch zdravotníkov

23.06.2024 11:33, aktualizované: 12:39

Hovorkyňa UNB Eva Kliská ozrejmila, že rodina útočníka sa telefonicky vyhráža fyzickou likvidáciou personálu v nemocnici na Kramároch.

Fico

Prieskum SANEP: Najdôveryhodnejším predsedom strany je Fico, Šimečka má odstup

23.06.2024 11:30

Dôveryhodnosť predsedov politických strán odráža popularitu ich strán.

parlament, NR SR

Prieskum SANEP: Sedem strán v parlamente, Smer na čele. Matovič bez kresiel

23.06.2024 11:15

Prieskum preferencií z polovice júna od SANEP-u favorizuje Smer, ktorý si udržuje mierny niekoľkopercentný odstup pred Progresívnym Slovenskom.

masvatko63

Blog

Štatistiky blogu

Počet článkov: 31
Celková čítanosť: 67836x
Priemerná čítanosť článkov: 2188x

Autor blogu

Kategórie