Založ si blog

Úmrtí je príliš málo

Uzávierka na návrhy pre Nobelovu cenu mieru už dávno vypršala, ale prečo by sme sa mali riadiť pravidlami? Keď sme sa raz rozhodli, že Zelenskému nanútime Nobelovu cenu, tak mu ju skrátka nanútime stoj čo stoj! Aj keby mal byť mŕtvy! Dokonca ani on, s odvahou na rozdávanie, si netrúfne poslať nás s tou cenou kade ľahšie. Len nás mrzí, že neumrelo viac Ukrajincov. To by sa udeľovala akosi ľahšie.


Poďme sa teda postarať, aby ich umrelo viac. Bulharská a grécka vláda inteligentne už preventívne vyhlásili, že žiadnu protivzdušnú obranu Ukrajine neposkytnú. Veď čo keby im Američania nebodaj poskytli náhradu, a ešte kvalitnejšiu? To by sa potom odmietalo ťažšie a hlavne trápnejšie pred svojim ľudom. Treba to kategoricky odmietnuť už teraz a nedať šancu Američanom ani vyjednať náhradu.


Slovensko sa zo slušnosti aspoň tvári, že je ochotné Ukrajine poskytnúť protivzdušnú obranu, čo sa cení. Pekné gesto. Asi tak pekné, ako návšteva českého premiéra v Kyjeve. V mimoriadne nabitom európskom rebríčku gest a rečí sa Slovensko posunulo opäť vyššie. Samozrejme, tú obranu v skutočnosti neposkytne. V Európskej únii platí mimoriadne prísny zákaz poskytovať Ukrajincom protivzdušnú podporu v akejkoľvek forme a porušenie tohto zákazu sa tvrdo trestá.


Je totiž treba dôsledne zabiť všetkých civilistov, aby si nemal kto pamätať, že Európa 70 rokov po páde nacizmu stále prísne na strane nacizmu. Bohužiaľ, Putin je tak neschopný, že hrozí, že Európa svoj boj prehrá. Stačí sa pozrieť na hrozivo stúpajúcu frekvenciu vyhrážok jadrovými zbraňami. Už to nie je len zásah NATO, už ich použije aj ofenzívne na Ukrajinu ak sa nevzdá, dokonca ich už zhodí aj na štáty, ktoré zaviedli na sankcie.


Putinove myšlienky sa dostali do známeho uzavretého kruhu v ktorom sa dokola ako je deň dlhý točí už len jediná myšlienka: pomsta! Pomsta! Pomsta! Krv! Jadrové zbrane! Jadrové zbrane! Pomsta! Jadrové zbrane! Pomsta!


A takto stále dokolečka. Nie je na nič iné schopný myslieť, iba na svoje jadrové zbrane. Je to jeho magické zaklínadlo, jeho jediný partner, jediná myšlienka, jediný zmysel. A tak, keď už čoskoro jediným dôvodom na zhodenie atómovej bomby v Európe bude, že sa nejaký európsky politik krivo pozrel na Putina, budeme mať ešte pár minút na to, aby sme si mohli zafrflať pravdu: že sme premeškali všetky príležitosti Putina zastaviť, keď bol ešte čas. Tak sme sa toho báli, až sa nám to nakoniec splnilo. Tak dopadnú národy, ktoré sa nechcú učiť z histórie.

Mne už je to jedno

27.06.2022

Ak má byť 3. svetová vojna, nech je. Žiadam NATO, aby: vyhlásilo vojnu Teroristickej Federácii. zbombardovalo Kremeľ, Moskvu, Skt. Petersburg, Novosibirsk, Omsk, Ufu, Jekaterinburg, skrátka všetky teroristické mestá. zničilo každý jeden teroristický tank, každé jedno teroristické lietadlo a každú jednu teroristickú loď. agentov, čiže štátnych príšlušníkov [...]

Kvalita sa neodpúšťa

04.06.2022

V štátnom znaku nám tróni kríž na trojvrší, ale mala by tam byť skôr hyena. Toto zvieratko by najlepšie charakterizovalo genius loci, ktorý sa samozrejme prenáša aj na našich politických reprezentantov. Veď človek je na obraz boží a politik je na obraz občana. Začnime tým najjednoduchším. Keď ste súkromný podnikateľ, ktorého cieľom je zisk, tak sa správate presne [...]

Máme tu poriadne výbušnú zmes

25.05.2022

Po viac ako desaťročí relatívnej cenovej stability úplne zrazu a prudko vyskočil parabolický nárast cien ako zo zlého halucinogénneho sna. Ceny energií (predovšetkým elektrickej energie) vzrástli za pár mesiacov viac ako desaťnásobne (viď graf). Nikde sa však nedočítate ani zmienku o príčine. Novinári papuškujú niečo o vojne na Ukrajine, čo len potvrdzuje, že [...]

náboje, zbraň, poprava

Po streľbe v Malmö sú dvaja zranení, zadržali tínedžera

19.08.2022 20:50

Dvaja ľudia utrpeli v piatok zranenia po streľbe v nákupnom centre Emporia v juhošvédskom meste Malmö.

Igor Matovič

Rokovanie o platoch lekárov sa vyostrilo: Na Matovičovu ponuku reagujú 3500 výpoveďami

19.08.2022 17:10, aktualizované: 18:54

Šéf lekárskych odborárov Peter Visolajský po ukončení rokovaní na Úrade vlády vyhlásil, že iná možnosť ako hromadné výpovede lekárov neexistuje.

Vatikán / Socha /

Klimatickí aktivisti sa prilepili k soche Laokoóna vo Vatikánskych múzeách

19.08.2022 16:46

Aktivisti zo skupiny "Ultima Generazione" (Posledná generácia) takto vyjadrili nesúhlas s využívaním fosílnych palív.

Charkov

Deň, keď v Charkove zabili sedemnásť ľudí

19.08.2022 16:27

Hrozný deň, výbuchy, požiare, trosky, spod ktorých sa ľudia nevedia dostať. Pretože sú hluchonemí, nepočujú záchranárov a nereagujú.

masvatko63

Blog

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 33231x
Priemerná čítanosť článkov: 2215x

Autor blogu

Kategórie