Založ si blog

Prečo to Putin urobil?

Lebo mohol.


Už roky len krútim hlavou nad módnou vlnou progresivizmu, ktorá sa kedysi dovalila do Európy a dnes sa v nej s radosťou kúpu prevažne mladí, ale nielen tí. Yankee go home: vlna amerického hejtu. My progresívni sme totiž tí lepší, tí nadradení, my chceme mier a dokonalosť, zatiaľ čo vy zaútočíte na každú krajinu, ktorá si dovolila vyrásť nad náleziskom ropy.


Ja rozumiem, že je príjemný pocit moralizovať, stavať sa do pozície toho lepšieho. Mozog pri tom vyplavuje endorfíny, alebo niečo podobné. Čomu ale nerozumiem je fakt, že túto morálnu nadradenosť nemáme ničím podloženú. Tak si skúsme predstaviť, že sa progresívcom nebodaj želanie splní a v amerike vyhrá zástanca appeasementu, napríklad taký Trump. Yankees odídu domov, NATO zanikne a nám zostane…


Jedna funkčná stíhačka tesne pred rozpadom. Budeme sa brániť čím, gumipuškami? Alebo nás vari ochránia Nemci? Tí Nemci, ktorí dnes veľmi neochotne hrajú ochotu zaviesť smiešne symbolické sankcie? Alebo nás zachráni Macronov telefonát do Moskvy, kde bude tak ako dnes „dôrazne žiadať“ Putina, aby stiahol svoje vojská? Odkedy vzduch „dôrazne“ prúdiaci z úst dokáže zastaviť granát? O tejto novej fyzike som ešte nepočul. Poučte ma.


Invázia ruských vojsk do strednej Európy bude trvať dva mesiace a šesť hodín. Dva mesiace kým zhromaždia vojská pred naše hranice, šesť hodín kým zničia naše vojsko. No a potom samozrejme príde do módy nový odtieň morálnej nadradenosti. Nová módna vlna – protiruská. Ale viete čo, ja vám na vaše módne výstrelky kašlem. Nepotrebujem sa cítiť lepší ako tí druhí. Nepotrebujem ani kikiríkať, akého bohapustého zločinu sa Putin dopustil. Ja potrebujem slobodu. Civilizáciu. Právny štát. Demokraciu. Blahobyt. Spravodlivosť. Rovnosť. Tieto sú pre mňa naozaj dôležité. Vaše moralizovanie mi ten tank nezastaví. Na fyzike nás učili, že jednu silu zastaví iba rovnako veľká sila s opačným znamienkom.


Vážení, je čas rozhodnúť sa, čo vlastne chceme. Ak chceme patriť do ruskej sféry vplyvu, tak to urobme priamo. Neobetovávajme životy nevinných slovenských chlapcov. Prosím. Povedzme si rovno, že Rus je silnejší, a teda ideme patriť k nemu. Ak si ale vážime všetko to, čo som vymenoval vyššie, tak sa prestaňme konečne tváriť, že armáda je len smiešne múzeálne zoskupenie tancujúcich a pochodujúcich panáčikov v smiešnych úboroch, ktoré si zaslúži maximálne 1% nášho HDP. Začnime konečne tvoriť silu, ktorá sa vyrovná sile z východu.


Kým Rusi do toho dávajú 8%, Európa si stále veselo žije v paralelnej virtuálnej realite, ktorá spľasne hneď ako sa stretne so zákonmi fyziky. Schválne zdôrazňujem, že Európa, lebo toto je vyslovene naša regionálna diagnóza. Američania ani Rusi touto fantazmagóriou netrpia. Oni dobre vedia, že všetok život na Zemi sformovala evolúcia, zákon džungle, a že slová sú ešte stále presvedčivejšie, keď za nimi stoja nekonečné masy zbraní. A Kórejci, Japonci, Taiwanci zas nie sú tak hlúpi, aby hejtovali tých, ktorí ich chránia.


To iba Európania sa správajú ako vspurní tínedžeri, ktorí odmietajú myslieť na svoju budúcnosť, a ešte aj hryzú do roky, ktorá ich živí a chráni. A svet sa im zatiaľ v tichosti smeje.

Uvedomujete si, o čo sa tu hrá?

16.11.2022

Podľa aktuálne známych informácií dopadla na územie členského štátu NATO raketa ruskej výroby. V hre je teda veľmi veľa, a dúfam, že si to páni politici uvedomujú.

Ukrajina nemôže vyhrať

13.11.2022

Šesť bodov, prečo Ukrajina vojnu nikdy nevyhrá: Na rozdiel od Ukrajiny, Rusko má neobmedzené ľudské zdroje. Za každého padnutého Rusa môžu na front poslať 10 Rusov, za každých 10 príde 100, za každých 100 príde tisíc a za každých 100.000 príde milión. Na rozdiel od Ukrajiny, Rusko má stály zdroj neobmedzených príjmov. Ropa, plyn a fosílne palivá budú do sveta [...]

Ani táto práca nie je ľahká

11.11.2022

Mohlo by sa zdať, že internetoví konšpirátori a influenceri si žijú na vysokej nohe a ani sa pri tom nenadrú. Aj táto práca má však veľa úskalí, a číha na nich aj jedna začiatočnícka pasca.

vodič, nehoda, banská bystrica

Vodič pri úteku pred políciou zrazil v Banskej Bystrici troch chodcov

27.01.2023 17:10

Vodič nerešpektoval výzvu polície na zastavenie.

Branislav Gröhling

Pokutovanie neospravedlnených hodín považuje Gröhling za nešťastné riešenie

27.01.2023 16:49

Takzvané „krúžkovné" hnutia OĽaNO zavádza pre mestá a obce povinnosť pokutovať rodičov za 15 neospravedlnených hodín dieťaťa v mesiaci.

Holokaust / Rozette Katsová /

Scholz poukázal na historickú zodpovednosť Nemecka za holokaust

27.01.2023 15:35

"Nezabudli sme na utrpenie šiestich miliónov zavraždených Židov a ani na utrpenie tých, ktorí prežili," uviedol nemecký kancelár v deň pamiatky obetí holokaustu.

počasie, teplo, sanitka, ambulancia, urgentný príjem, nemocnica

Vláda pomôže ambulantnému sektoru 283 miliónmi. Nové poplatky sa nezavedú

27.01.2023 15:20, aktualizované: 16:44

Zdroje sa rozdelia rovnomerne medzi segment všeobecnej ambulantnej starostlivosti a špecializovanej ambulantnej starostlivosti.

masvatko63

Blog

Štatistiky blogu

Počet článkov: 29
Celková čítanosť: 58878x
Priemerná čítanosť článkov: 2030x

Autor blogu

Kategórie