Veľké h…

4. októbra 2022, masvatko63, Nezaradené

Srbi proti Slovincom. Srbi proti Chorvátom. Srbi proti Bosniakom. Srbi proti Albáncom. Srbi proti Srbom. Potilika Veľkého Srbska Slobodana Miloševiča dopadla úplne rovnako ako politika Veľkého Ruska, Veľkého Nemecka, Veľkého Uhorska… Dalo by sa pokračovať ešte dlho do histórie, ale načo, keď následky sú vždy rovnaké: státisíce mŕtvych, milióny vysťahovaných, zničená krajina, zdevastovaná ekonomika, chudoba a odtrhnuté ruky a nohy túlajúcich sa detí ešte desiatky rokov po konflikte. No a z Veľkého Sna daného práve-aktuálneho fašistického kripla zostane vždy to isté: Veľké h…


Náš učiteľ dejepisu nám pomimo záznamu zvykol hovorievať, že keby Uhri nevyšponovali národnostný útlak Slovákov na neúnosnú mieru, nikdy by sa neprebudil, a teda ani nevznikol, slovenský národ. Máme teda poďakovať Apponyimu za stvorenie slovenského národa? Ktovie, ale niečo na tom bude.


Prečo sto rokov dokázali národy južných Slovanov mierumilovne spolunažívať, až kým sa neobjavil zas nejaký fašista (alebo ako to novinári pekne nazývajú, že nacionalista, aby uľavili svojmu svedomiu, že vedú s týmito kriplami rozhovory, chodia na ich tlačovky a všemožne ich z váujme čítanosti, apropo zisku, pokrývajú, a tým ich na verejnosti legitimizujú a propagujú) a všetko nerozvrátil tak, že už ani Pánboh to nedá zas dokopy? Ale hlavne že „Kosovo je Serbia.“ Táto obľúbená formulka slovenských fašistov s obľubou devastujúcich slovenské futbalové štadióny má základ samozrejme vo veľmi zjednodušenom vnímaní reality: konkrétne „strachu“, že jedného dňa by Kosovom mohlo byť južné Slovensko.


Keby ste sa ma opýtali, či by som Bosniakom doporučoval nechať Srbov z Republiky srbskej „ať si jdou“, povedal by som áno. Uľaví sa všetkým, a najviac práve Bosniakom. Neviem, či ste tam niekedy boli, ono v tej krajine vlastne nič nefunguje, formálne je to podľa väčšiny sveta súčasť Bosny, ale skúste sa prepraviť verejnou dopravou z jednej časti do druhej, zistíte, že aj na Aljašku z Bosny vedie viac spojov ako do Republiky srbskej. Skrátka obe časti sa tvária, že tá druhá neexistuje. Pánboh zaplať za rozumných ľudí, a že ich je málo, tak pánboh zaplať že z toho mála sa urodilo práve aj na území Československa, keď sa rozhodovalo, či z Čechov a Slovákov zostanú zdevastované a spálené zeme, alebo dva bratské národy. Našťastie sa v tej dobe v Česku žiadny kripel so svojim fašistickým Snom neurodil a namiesto toho nás väčší brat pustil, nech si ideme za vlastným dobrodružstvom (aj keď toto „dobrodružstvo“ si v skutočnosti priala iba menšina Slovákov, dnes vidíme prečo).


Kosovo je Serbia asi tak ako Slovinsko, Chorvátsko, Bosna, Čierna hora alebo Macedónsko sú Serbia. Ale ja viem ako tento slogan vznikol. To bolo až ďaleko po vojne v Juhoslávii, vtedy ešte v Kremli ani fašista nevládol, to naopak Rusko ako stály člen BR OSN súhlasilo s bombardovaním armády Republiky srbskej v Bosne, takže slogan „Bosna je Serbia“ by akosi propagandistom súčasného kremeľského fašistu nechutil tak dobre ako „Kosovo je Serbia“, keďže v 99tom na rozdiel od 95eho už NATO mandát BR OSN nemalo. „Kosovo je Serbia“ je teda produktom až tohto kremeľského Hitlera, ktorý samozrejme vedel, že slovenským fašistom bude hrať do karát.


Čo sa týka toho zásahu NATO, ja si myslím, že tam jednoducho nemali ísť. Áno, až tento zásah definitívne zlomil krk Miloševičovi a ukončil tak desaťročie pekla v celom regióne, ale keď raz nemáš mandát OSN… Keď sa raz po 2. SV všetky krajiny sveta dohodli, že ozbrojené násilie proti INEJ krajine je možné použiť len so súhlasom OSN, tak sa to jednoducho má rešpektovať. A to aj vtedy, keď nejaký Miloševič pácha genocídu na príslušníkoch národnostných menšín. Je to kruté, ale ak s tým nesúhlasíme, tak poďme zreformovať OSN, veď ja chápem že to čo bolo dobré pred 70 rokmi nemusí stačiť dneska. To potom aj ja by som si mohol povedať, že nesúhlasím s trestným poriadkom a nebudem ho teda rešpektovať a kúpiť si zbraň a napáliť to Ficovi, alebo Matovičovi, medzi oči… Lenže takto sa to nerobí. Civilizované národy od necivilizovaných delí práve to, že civilizovaní rešpektujú pravidlá aj vtedy, keď s nimi nesúhlasia. Ak sú tie pravidlá zlé, tak ich treba zmeniť…


Som rád, že tentokrát už NATO rozhodnutie BR OSN rešpektuje a na Ukrajinu sa nehrnie. Samozrejme si nerobím ilúzie, že na tom rešpektovaní nemá podiel aj ruský jadrový arzenál, a tiež chápem, že tu máme relatívne neriešiteľnú situáciu, keď agresorom je stály člen BR OSN, ktorý už nejaké to desaťročie je silno fašistickým a imperialistickým.


Ako teda takéto situácie riešiť? Ako konečne raz a navždy ochrániť Európu, alebo svet, pred všetkými tými Hitlermi, Miloševičami, Putinami? Zreformovať OSN. Jednoznačne, zreformovať OSN. A ak to nepôjde, tak založiť novú. Bez fašistov.