Úmrtí je príliš málo

18. marca 2022, masvatko63, Nezaradené

Uzávierka na návrhy pre Nobelovu cenu mieru už dávno vypršala, ale prečo by sme sa mali riadiť pravidlami? Keď sme sa raz rozhodli, že Zelenskému nanútime Nobelovu cenu, tak mu ju skrátka nanútime stoj čo stoj! Aj keby mal byť mŕtvy! Dokonca ani on, s odvahou na rozdávanie, si netrúfne poslať nás s tou cenou kade ľahšie. Len nás mrzí, že neumrelo viac Ukrajincov. To by sa udeľovala akosi ľahšie.


Poďme sa teda postarať, aby ich umrelo viac. Bulharská a grécka vláda inteligentne už preventívne vyhlásili, že žiadnu protivzdušnú obranu Ukrajine neposkytnú. Veď čo keby im Američania nebodaj poskytli náhradu, a ešte kvalitnejšiu? To by sa potom odmietalo ťažšie a hlavne trápnejšie pred svojim ľudom. Treba to kategoricky odmietnuť už teraz a nedať šancu Američanom ani vyjednať náhradu.


Slovensko sa zo slušnosti aspoň tvári, že je ochotné Ukrajine poskytnúť protivzdušnú obranu, čo sa cení. Pekné gesto. Asi tak pekné, ako návšteva českého premiéra v Kyjeve. V mimoriadne nabitom európskom rebríčku gest a rečí sa Slovensko posunulo opäť vyššie. Samozrejme, tú obranu v skutočnosti neposkytne. V Európskej únii platí mimoriadne prísny zákaz poskytovať Ukrajincom protivzdušnú podporu v akejkoľvek forme a porušenie tohto zákazu sa tvrdo trestá.


Je totiž treba dôsledne zabiť všetkých civilistov, aby si nemal kto pamätať, že Európa 70 rokov po páde nacizmu stále prísne na strane nacizmu. Bohužiaľ, Putin je tak neschopný, že hrozí, že Európa svoj boj prehrá. Stačí sa pozrieť na hrozivo stúpajúcu frekvenciu vyhrážok jadrovými zbraňami. Už to nie je len zásah NATO, už ich použije aj ofenzívne na Ukrajinu ak sa nevzdá, dokonca ich už zhodí aj na štáty, ktoré zaviedli na sankcie.


Putinove myšlienky sa dostali do známeho uzavretého kruhu v ktorom sa dokola ako je deň dlhý točí už len jediná myšlienka: pomsta! Pomsta! Pomsta! Krv! Jadrové zbrane! Jadrové zbrane! Pomsta! Jadrové zbrane! Pomsta!


A takto stále dokolečka. Nie je na nič iné schopný myslieť, iba na svoje jadrové zbrane. Je to jeho magické zaklínadlo, jeho jediný partner, jediná myšlienka, jediný zmysel. A tak, keď už čoskoro jediným dôvodom na zhodenie atómovej bomby v Európe bude, že sa nejaký európsky politik krivo pozrel na Putina, budeme mať ešte pár minút na to, aby sme si mohli zafrflať pravdu: že sme premeškali všetky príležitosti Putina zastaviť, keď bol ešte čas. Tak sme sa toho báli, až sa nám to nakoniec splnilo. Tak dopadnú národy, ktoré sa nechcú učiť z histórie.